Benzínová sněhová fréza MTD OPTIMA ME 66

Dvoustupňová benzínová fréza s pojezdem. Motor MTD SnowThorX OHV, 4-takt, výkon 7,8 HP. Záběr (š) 66 cm (v) 53 cm. Elektrický start ze sítě. Odhazovací vzdálenost 13 m otočné nastavení komínu 200°. Hmotnost 100 kg. Halogenové světlo.

Podrobný popis

Optima ME 66 dvoustupňová sněhová fréza MTD

Vysoce výkonná sněhová fréza MTD ME 66 se záběrem 66 cm je vhodná při frézování sněhu a ušlapaného zmrzlého sněhu.
Fréza MTD ME 66 je dvoustupňová fréza, kdy první stupeň - pomaleji se točící šnek prořezává sníh a led, který přesunuje k "vrtuli". Zde je sníh vrtulí vyhozen do komína frézy. Sněhová fréza MTM ME 66 má plastový směrovatelný komín.
Komín se směruje z pozice obsluhy (kličkou pod řídítky) frézy MTD ME 66, plastový komín nezamrzá jako kovový!
Elektrostartér na 230V slouží k nastartování frézy i za vysokých mrazů, fréza ME 66 se připojí k domovnímu rozvodu el. energie. Samozřejmně je možné nastartovat pomocí startovací šňůry.
Šíře 66 cm bohatě poslouží pro pozemky kolem rodinných domů. Maximální výška sněhu kterou lze najednou odfrézovat je 53 cm, vždy záleží na typu sněhu.
Halogenové světlo u frézy MTD ME 66 Vám umožní odklízení sněhu ráno (v zimě),večer, nebo za špatných viditelnostních podmínek. Samozřejmostí sněhové frézy MTD ME 66 je bezpečnostní zastavení frézy při puštění řídítek.
Elektrostartér 230V je velice užitečná funkce, kdy frézu MTD ME 66 připojíte do elektrické sítě a stiskem tlačítka frézu nastartujete. Účinné halogenové světlo, natáčení komínku joystickem, zvýšený odhozový komínek, velká nádrž a další praktické prvky dělají z této frézy optimálního pomocníka do středně těžkých podmínek. Konstrukce ovládacího panelu je snadno dostupná a přehledná. Sněhovou frézu MTD ME 66 můžete natavit tak aby byla optimální rychlost pojezdu. Ovládání jednou rukou umožňuje nastavit směr odhozu sněhu za plného provozu bez nutnosti zastavení.
Rozdíl mezi sněhovou frézou MTD ME 66 a MTD ME 66 T je že verze T má místo kol pásy

Sněhová fréza MTD ME 66 je osezana výkoným motorem s označením Snow ThorX, Motory Snow mají tyto vlatnostnosti:

Systém OHV v motorech
Sněhová fréza MTD ME 66 má nižší spotřebu a dobře pracuje i při velmi nízkých teplotách. Je to dáno tím, ež zapalovací svíčka i ventily jsou u tohoto systému (na rozdíl od systému SV) umístěny přímo nad pístem, v centru spalovacího prostoru, tj. v poloze, která zaručuje nejúčinnější zapálení a prohoření směsi paliva se vzduchem. Výsledkem použití systému OHV je nižší spotřeba paliva, nižší emise a lepší průběh točivého momentu než u motorů se systémem SV.

Vložka válce z šedé litiny v motorech Snow ThorX  frézy MTD ME 66
Píst a pístní kroužky se velmi podobají těm používaným v automobilovém průmyslu. Díky použití vložky válce s šedé litiny se výrazně zmenšuje opotřebení, snižuje se spotřeba oleje motoru a výrazně se prodlužuje jeho životnost. Tím i vydrží déle funkčnost sněhové frézy MTD ME 66.

Kliková hřídel z kované oceli
Tento materiál má mnohem lepší poměr pevnost/váha než běžně používaná litina. Pro motor to znamená jednoznačně delší životnost, která se projeví na delší životnosti MTD ME 66.

Vačková hřídel z litiny
Velmi kvalitní druh litiny používaný u motorů MTD má jednoznačně lepší pevnostní parametry a delší životnost než běžně používané komponenty z polyamidu (nylon).

Heavy Duty ložiska klikové hřídele
Tyto průmyslová ložiska odolávají daleko lépe většímu zatížení a jsou méně náchylná k otěru způsobeného kontaminací oleje nečistotami nebo dokonce nízkým stavem oleje v klikové skříni.  Tato technologie také prodlužuje životnost mototu ve fréze MTD ME 66.

Vyvažovací hřídel (pro typ Snow ThorX 90)
Vyvažovací hřídel je vyroben z litiny a je na něm excentricky umístěné závaží, které účinně vyvažuje vibrace vzniklé pohybem pístu, klikové hřídele a ojnice. Motor ve sněhové frézy  běží jemněji a má vyváženější chod s minimem vibrací. Práce s sněhovou frézou  je mnohem přijemnější.

230V elektrický startér (mimo M 53, M 56, sněhová fréza M 61)
Z dlouholeté praxe vyplývá, že systémy, které pohání startér pomocí 12V baterie jsou za nízkých teplot neúčinné. Baterie nemá dostatek kapacity nastartovat stroj za teplot pod bodem mrazu. Frézy MTD (i sněhové frézy MTD ME 66) a Yard-Man používají výhradně startér na 220V. Po připojení na běžnou zásuvku frézu lehce nastartujete stisknutím tlačítka. Jakmile je jednou motor teplý, lehce ho kdykoliv znovu nastartujete pomocí startovací šňůry.

Mechanický regulátor otáček motoru
Kontroluje otáčky motoru a vyznačuje se rychlou reakcí na náhlé změny v zatížení motoru, které jsou při odklízení sněhu běžné. Výsledkem je plynulý a bezproblémový přísun výkonu od motoru.

Dekompresní ventil
Minimalizuje sílu potřebnou k překonání komprese motoru při ručním startování sněhové frézy MTD ME 66 a přispívá tak k velmi pohodlné obsluze stroje. Chod startovací šňůry je tak rovnoměrný po celé délce a na vytažení šňůry je potřebné minimální úsilí. Při startu lze také využít startování na 230V - elektrostart.

Ruční sytič a nastřikovací benzínová pumpička
Nejspolehlivější řešení bezproblémového a snadného startu při teplotách pod bodem mrazu.

Elektronické zapalování
Indukční zapalování je pro použití za nízkých teplot ideální, protože vytváří déle trvající jiskru, nutnou k snadnému a spolehlivému startu i za nízkých teplot.

XXL hrdlo olejové nádrže a měřící tyčka hladiny oleje
Pro snadné dolévání oleje a kontrolu hladiny oleje i ve ztížených podmínkách. Dolévání benzínu do nádrže sněhové frézy MTD ME 66 je rychlé a bezproblémové.

XXL hrdlo nádrže na benzín
Dovoluje snadné doplnění paliva i bez použití trychtýře. Robustní uzávěr nádrže dovolí bezpečné dotažení bez rizika přetočení závitu (nebezpečí při sníženém citu při použití rukavic).

Ergonomický ovládací panel
Všechny ovládací prvky motoru jsou ergonomicky seskupeny na levé straně motoru. Všechny ovladače jsou dostatečně dimenzované, aby umožňovali snadnou obsluhu i v rukavicích.

XXL rukojeť startovací šňůry
Velká pohodlná rukojeť pro snadné startování motoru v rukavicích. Díky elektrickému startování lze sněhovou frézu MTD ME 66 také nastartovat stiknutím tlačítka.

Výkonný tlumič výfuku s ochrannou proti popálení
Nový dvoukomorový tlumič výrazně potlačuje hluk motoru, což uvítá nejenom uživatel stroje, ale i sousedé v okolí kde je používána fréza MTD ME 66.

Novinky u fréz MTD Optima

Frézy ME 66, ME 76 a ME 66 T z řady MTD se mohou nově od roku 2013 kasat titulem Optima. MTD převzalo několik osvědčených prvků od produktů z řady Cub Cadet.

Technická data

Technická data
 • Výkon motoru - pracovní (kW/HP)    5,8 / 7,8
 • Typ motoru    MTD SnowThorX OHV, 4-takt
 • Otáčky (ot/min)    3600
 • Objem motoru (ccm)    272
 • Elektrostart    Ano
 • Šířka záběru (sn. fréza) (cm)    66
 • Výška bunkru (cm)    53
 • Rychlost vpřed/vzad    6/2
 • Kola/vzorek    16“x4,8“ Snow Hog
 • Otočný komín (°)    200
 • Posilové řízení    ANO, Easy-Turn Steering
 • Reflektor    Ano, halogen
 • Balanční systém    Ne
 • Objem palivové nádrže (l)    3
 • Objem olejové náplně (l)    1
 • Nastavení komínu    joystick
 • Pojezd    Ano
 • Průměr turbíny (cm)    30
 • Průměr šneku (cm)    30
 • Hmotnost (Kg):    100.00
 • Rozměry (cm):    110 x 71 x 81
 • Rozměry balení (cm):    120 x 80 x 86

 

Návod sněhových fréz MTD a Cub Cadet

S nákupem poradí

Ludmila Severýnová

PO-PÁ 7:30 až 16:30

Telefon: 465 637 381
Mobil: 734 323 428
E-mail: severynova@ziva.cz

Zaujal Vás tento produkt? Napište nám.