Lis na balíky Kverneland FastBale

Non-stop lis s pevnou komorou a integrovanou baličkou.

Podrobný popis

Revoluční lis na kulaté balíky Kverneland FastBale s integrovanou baličkou je určený pro práci nonstop. Lisuje zcela automaticky bez nutnosti zastavovat po každém dolisování balíku v lisovací komoře a jeho vázání, což má vliv nejen na obrovský pracovní výkon (za hodinu udělá až 100 kompletně zabalených balíků do folie), ale i mimořádný komfort obsluhy. Důmyslná konstrukce, kdy jsou na jednom podvozku umístěny za sebou dvě komory a balička, umožnila vývojovému centru vytvořit extrémně krátký a kompaktní stroj, u nějž zemědělci ocení snadnou manévrovatelnost a stabilitu na svahu – což je na většině svažitých pozemcích, kde se v tuzemsku píce pěstuje – velice důležitý faktor.

Lis s 18 lisovacími válci je vybaven vkládacím rotorem o průměru 800 mm, na nějž navazuje řezací ústrojí s 25 jednotlivě jištěnými řezacími noži uloženými ve dvou skupinách. Toto chytré řešení je velice oblíbené díky možnosti řezat jednou skupinou nožů (13 ks), nebo druhou skupinou nožů (12 ks), aniž by obsluha vystoupila z traktoru (ovládání přes ovládací box). Dobrým standardem, jako u všech lisů Kverneland, je rovněž z kabiny traktoru ovládané, výklopné dno vkládacího kanálu pro jeho uvolnění v případě ucpání hmotou. Pevnou komoru lisu FastBale tvoří standardní velká komora a předkomora, která se nachází přímo nad plnicím rotorem. Předkomora je o třetinu menší než hlavní komora.

Lisování začíná standardní operací – slisováním prvního balíku v hlavní komoře. Jestliže je první balík zformován, tok materiálu se nezastaví jako u klasického lisu, ale je přesměrován do předkomory. Tím se umožní zabalení hotového balíku do sítě či fólie a jeho překlopení na balicí stůl baličky. Je-li předkomora plná, předlisovaná hmota se přesměruje do standardní komory, stejně jako tok materiálu od plnicího rotoru. A tady je balík dotvořen do konečného tvaru a požadované hustoty. A tak to jde stále dokola. 

 

Technická data

 Rozměry balíkuVkládací systémVázání
FastBale1,26 x 1,27 m800 mm vkládací rotor s 25 řezacími nožiSíť nebo fólie

Výhody:

  • Nonstop lisování a balení. Nový standard pro maximální výkon.
  • FastBale ušetří 15-18 sekund na každém vyrobeném balíku
  • Nekompromisní kvalita slisování
  • Nový koncept balení
  • Hladký přesun hotového balíku z komory do baličky
  • Šetrné odložení hotového balíku
  • Kompaktní rozměry: snadno na poli a bez stresu na silnici
  • Plně automatické ovládání s ukazatelem průběhu na displeji

Kverneland FastBale

S nákupem poradí

Pavel Sršeň

PO-PÁ 7:30 až 16:30

Telefon: 465 637 381
Mobil: 734 254 961
E-mail: srsen@ziva.cz

Zaujal Vás tento produkt? Napište nám.