Nové sekačky Honda pro sezónu 2022

10. 8. 2021

Společnost BG Technik, jako výhradní dodavatel sekaček HONDA, přichází pro příští rok s novinkou. Oblíbenou řadu sekaček HRG nahradí nová řada HRN.

Pozorně nasloucháme vašim zkušenostem

Populární model sekačky Honda HRG536 si za dobu své mnohaleté existence získal tisíce spokojených uživatelů. Nicméně technika se neustále vyvíjí a nyní přichází její nástupce pod označením Honda HRN536.

Pozorně nasloucháme zkušenostem a námětům uživatelů, které nám pomáhají naše výrobky neustále zlepšovat a zdokonalovat.

Nová řada sekaček Honda HRN pro sezónu 2022

Inovovaný model se zbrusu novým podvozkem se bezesporu posunul oproti předchozímu modelu o úroveň výše. Nová Honda HRN byla navržena tak, aby majitelům zahrady nabídla ještě více síly, výkonu a hlavně více komfortu používání. Sekačky HRN536 jsou přepracovány tak, aby díky moderní konstrukci a inovativním funkcím pomáhaly majiteli udržovat trávník ve vynikající a zdravé kondici a aby po každém sekání s touto novou sekačkou majiteli zůstal dokonalý zážitek ze sekání. Velikostí a výkonem je určena na spolehlivou a rychlou údržbu jak rovných, tak i členitých a svažitých travnatých ploch o rozloze do 1500 m2.

Zahradní sekačky Honda HRN536 se navrhují, vyrábějí a testují v USA

Navrženo, testováno a vyráběno v USA

Sekačky na trávu Honda HRN536 byly od základu navrženy a testovány ve společnosti Honda Research and Development Americas, Inc. ve Swepsonville, NC. Všechny modely HRN se vyrábějí v nedalekém výrobním závodě Honda Power Equipment Manufacturing, který nedávno oslavil své 35. výročí.

Poptat sekačku

Ještě lepší sběr trávy

Legendární schopnost sekaček Honda na dokonalý sběr trávy zůstala i u HRN536 zachována a ještě vylepšena.

Sekačky Honda HRN mají oproti svému předchůdci zcela přepracovaný podvozek a žací komoru tak, aby aerodynamické usměrnění toku vzduchu pod sekačkou bylo ještě lepší. Dva seakcí nože samozřejmě zůstávají, ale sběrací lopatky spodního nože jsou upraveny k ještě dokonalejšímu sběru posekané trávy. Efektivněji posekaná tráva, rozmělněná na drobnější částečky se urychleným průtokem vzduchu snadněji sebere a odhodí do sběrného koše. Proto je schopnost vyčištění trávníku od posekané trávy ještě lepší.

Integrovaný mulčovací systém „Versamow“ ušetří čas

Patentovaný integrovaný systém Honda Versamow samozřejmě také zůstává, ale od základu přepracovaný. Ovládání mulčovací klapky se přesunulo z horní části podvozku přímo nad žací komoru po levé straně motoru. Umožňuje obsluze jedním pohybem ovladače během vteřiny změnit sekačku trávy na mulčovač nebo drtič spadaného listí.

Tento patentovaný systém VersamowTM poskytuje sekačce nebývalou variabilitu způsobů sekání. Buď budete trávník sekat a efektivně sbírat do sběrného koše nebo bude sekačka posečená travní stébla drtit na drobné částečky a pěchovat zpět do půdy trávníku jako přirozené přírodní hnojivo. Obojí lze také perfektně zkombinovat, tzn. plynule dávkovat nadrcenou travní hmotu zpět k travnímu drnu a nebo sebrat do sběrného koše. Kombinovaného režimu se využívá např. při likvidaci spadaného listí, kdy jednotlivé listy jsou rozmělněny na menší části a sebrány z trávníku do sběrného koše. Takto nadrcené listí lze bez problémů kompostovat. Versamow bude ideálně fungovat pouze ve spojení se systémy Honda Twin Blade - dvěma sekacími noži se čtyřmi ostrými čepelemi a Optiflow, který optimálně usměrňuje průtok vzduch sekacím zařízením a znatelně tak zlepšuje sekací výkon.

Komfortní ovládání

K tomu, aby sekačka fungovala tak, jak je potřeba, je nutné, aby disponovala variabilním ovládáním rychlosti jízdy. Vlastní pohon s možností plynulé změny rychlosti jízdy SMART Drive® se dokonale přizpůsobí pohybovým schopnostem každého a výrazně tak snižuje námahu při práci. Zde je tento systém přepracován k ještě snadnějšímu a komfortnějšímu ovládání. Převodovka pojezdu je zde nové konstrukce a ovládání pojezdu je lépe přizpůsobeno ergonomickým požadavkům. Celá zadní náprava a pohon zadních kol od převodovky jsou v podstatě zcela nové konstrukce. Snížila se tak podstatně síla nutná k překonání odporu převodovky při jízdě sekačky vzad. Tím byl zcela odstraněn nepříjemný efekt blokování kol, na který si často uživatelé v minulosti stěžovali.

Komfortní ovládání nové zahradní sekačky Honda HRN536

Vynikající spolehlivost

Zbrusu nový motor s automatickým sytičem je opatřen zařízením, které umožňuje velmi lehký start, který bez problémů zvládnou i ženy či fyzicky slabší uživatelé. Výkonem a hlavně kroutícím momentem je nový motor Honda GCV 170 nejsilnějším motorem na trhu v dané kategorii a lehce překonává i konkurenční motory větších kubatur. Neméně důležitá je také odolnost motoru vůči automobilovým benzínům s obsahem 10% ethanolu. Motor je navíc provozně čistější (plní normu EURO5), úspornější, snadnější na údržbu a odolnější vůči benzínům s obsahem biolihu.

Modelová řada sekaček Honda HRN536 překonává ostatní značky v této kategorii na trhu jak sekacím výkonem, kvalitou sběru, tak i v mnohostraností a mimořádným komfortem ovládání.

První dodávky by měly být realizovány během září 2021.

Máte zájem o novou sekačku Honda HRN536? Napište nám