Akce: K zahradnímu traktoru MP 122D silniční sada ZDARMA

18. 9. 2023

Firma SECO, přední český výrobce zahradní techniky, letos přichází s novinkou - silniční sadou pro profesionální žací traktory SECO MP 122 D a zahradní traktory modelové řady STARJET P4 a vyšší.

Akce je součástí podzimního Putování s trávoborcem, které probíhá na specializovaných prodejnách od 12. 9. do 31. 10. 2023. V průběhu akce lze k objednávce žacího traktoru SECO MP 122 D získat silniční sadu zcela zdarma.

Co se skrývá pod názvem silniční sada

Silniční sada je doplňková výbava, která jejímu majiteli umožní přihlásit zahradní či komunální traktor na městském úřadě jako pracovní stroj, vybavit ho registrační značkou a uhradit zákonné pojištění odpovědnosti. Poté je možné stroj provozovat i na pozemních komunikacích. Po úspěšném přihlášení už zákazníkovi nejsou ukládány žádné další povinnosti (technické kontroly, emise apod.).

Co silniční sada obsahuje

Součástí silniční sady jsou tyto položky: 

 • přední světlomety (pouze u modelu Starjet, u modelu MP jsou využity integrované světlomety z výroby),
 • zpětné zrcátko,
 • ovládací panel s přepínači směrových světel, klaksonem a ovládáním výstražného majáku,
 • zadní světlomety s integrovanými směrovými světly,
 • výstražný maják oranžové barvy,
 • držák RZ,
 • výstražný trojúhelník,
 • reflexní vesta,
 • lékárnička.
Kde a jak silniční sadu získat?

Silniční sadu si v autorizovaných prodejnách mohou pořídit všichni majitelé zahradních a profesionálních traktorů SECO. Sada je určena pro modelovou řadu MP 122D i starší provozované traktory Starjet P4 a vyšší od roku výroby 2021.

Postup je následující: 

 1. objednání u prodejce,
 2. vystavení C. O. C. listu (Certificate of Conformity) výrobcem, který ho následně zašle prodejci,
 3. předání dokumentu zákazníkovi,
 4. zákazník s listem a zákonným pojištěním navštíví MÚ a nechá si vystavit technický průkaz a registrační značku. 

Následně je možné traktor bezpečně užívat při jízdě po pozemních komunikacích.

SECO je ryze českou společností, která se na výrobu zahradních traktorů a jejich příslušenství specializuje už 30 let. Na tradici a kvalitu českých strojů spoléhají jak zahrádkáři a zemědělci, tak i obce či fotbalové kluby. Pravidelná péče o zeleň, sečení přerostlé trávy i nepravidelně udržované plochy - s tím vším si stroje značky SECO hravě poradí.

SECO je prvním českým a pravděpodobně i evropským výrobcem, který nabízí silniční sady známé z komunální techniky pro malé zahradní traktory.

Navštivte naši prodejnu v Klášterci nad Orlicí v úterý 3. října a přesvědčte se o schopnostech žacího traktoru SECO MP 122 D na vlastní oči. Od 12. 9. do 31. 10. vám navíc k tomuto traktoru v rámci akce Putování s trávoborcem poskytneme zmíněnou silniční sadu zcela zdarma!

Chcete se nás na něco zeptat? Napište nám, rádi vám odpovíme